Sprawdź darmową dostawę!

Nasiona pomidorów najlepsze odmiany

Na kartkach kalendarza już luty ????

Dziś wyjątkowo nie o naszych ukochanych tujach ale o innych pracach ogrodniczych. Harmonogram zasiewów mówi nam, że powinniśmy myśleć już o zakupie i wysiewie nasion pomidorów. ????????

Zapraszamy na mały cykl o tym pysznym warzywie!

Na pierwszy ogień te najwcześniejsze: szklarniowe ????

????Tukan:

delikatnie spłaszczone w kształcie owoce są wielokomorowe, mają żywy, czerwony kolor, nieco przechodzący w malinowy i zanikającą piętkę. Niektóre egzemplarze mogą być lekko żebrowane, ale głębokość i liczba bruzd nasila się przy niekorzystnych warunkach uprawy i pogodowych.

????Pedro

szklarniowy i pod osłony, dobry do przechowywania – zalicza się do grupy szczególnie poszukiwanych odmian wykazujących zwiększoną plenność. Jego duże, kuliste, gładkie owoce o masie do 135 g mają zwarty, bardzo smaczny miąższ i twardą, błyszczącą skórkę, odporną na uszkodzenia. Polecane do zjadania na surowo. Nadają się także na domowe przetwory dowolnego typu.

????Hardy

Szklarniowy i pod osłony, trwałe, duże owoce – jest bardzo wartościową odmianą, która przyda się zwłaszcza do długotrwałego przechowywania. Pomidory są o kulisto-spłaszczonym kształcie, ze ścisłym, twardym, jędrnym miąższem i mocną skórką, niepodatną na pękanie. Pomidor Hardy F1 posiada gen LSL (z angielskiego Long Shelf Life), który odpowiada za wyjątkową trwałość jego plonu i wysoką odporność na gnicie. Kształtne, apetyczne owoce o masie 170-190 g