Darmowa dostawa przy dowolnych zakupach roślin doniczkowych za minimum 160 zł

Rośliny na żywopłot. Szmaragd czy brabant? Oto jest pytanie!

Szmaragd czy brabant❓❓ Najlepsze tuje na żywopłot.

Wielu z Was myśląc o założeniu żywopłotu ma dylemat jaką odmianę posadzić. Co będzie wyglądać lepiej? Co szybciej urośnie? Co dokładniej zasłoni Was od sąsiada?

Tu jednoznacznej odpowiedzi nie ma. I brabant i szmaragd mają wiele plusów.

Szmaragd przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje ma niesamowity, szmaragdowy kolor.

Odmiana ta rośnie w kształt stożka, ma piękny i gęsty pokrój. Gałęzie mają miły dla oka połysk. Drzewko odznacza się długowiecznością i jest łatwe w pielęgnacji. Pięknie prezentuje się w nowoczesnych ogrodach oraz w każdym innym, gdzie pozwolimy mu na swobodny rozwój i rozrost.

Co zatem przemawia na niekorzyść?

Jeśli zależy nam na szczelnym odgrodzeniu się od kogoś bądź czegoś to trochę czasu upłynie nim szmaragd stanie się gęstą ścianą zieleni, a wszystko przez stożkowy pokrój. Luki między jednym, a drugim czubkiem drzewa będą się utrzymywać tak długo aż drzewko nie osiągnie odpowiedniej wysokości, a luki będą już na takiej wysokości, że nie będą stanowiły „okienka” do podglądania. Jeśli nie masz jednak wścibskich sąsiadów to szmaragd będzie prawdziwym diamentem Twojego ogrodu.????

Brabant ma troszkę bardziej dziki styl bycia. Rośnie kolumnowo w górę. Już od małej rośliny możemy te drzewka prowadzić na gęsty, zwarty żywopłot. Gałązki wychodzące po za naszą zieloną ścianę wystarczy, że przytniemy raz w roku. Brabant jest całkowicie bezproblemowy. Kolor rośliny choć może nie jest tak imponujący jak przy szmaragdzie to jednak ma swój urok. Żywopłot z brabanta to prawdziwy żywy mur.

Brabant to solidny gwarant Twojej prywatności.