Darmowa dostawa przy dowolnych zakupach roślin doniczkowych za minimum 160 zł

Borówka amerykańska. Zdrowe owoce, pyszne desery.

Nie ma chyba osoby, która nie lubi borówki amerykańskiej. To idealny letni owoc. Smakuje wybornie prosto z krzaka jak i dodatek do ciast i deserów. Lekko słodko-kwaśny smak jest równowagą do np. puszystej bezy z bitą śmietaną…

Borówka dostępna jest w każdym sklepie z działem owoce - warzywa i na każdym bazarku ale o wiele lepiej, kiedy jest z Twojego ogródka. Masz wtedy pewność co jesz.

Borówkę sadzimy wiosną oraz jesienią- wtedy przyjmie się najlepiej. Krzaczki owocują od początku lipca do połowy września w zależności od posadzonej odmiany.

❓Co zrobić i jak dbać aby cieszyć się tymi smacznymi owockami?

➡️Idealne stanowisko na posadzenie to miejsce słoneczne i osłonięte od wiatru.

➡️Bardzo istotne jest to, w jaką glebę posadzimy borówkę. Bezwzględnie pH musi być kwaśne 3,8-4,8. Ziemia dobrze aby była lekka i przepuszczalna oraz zasobna w składniki pokarmowe i próchnicę.

Jeśli borówka marnieje, nie owocuje, jest blada, łatwo się domyślić, że coś jest nie tak. Chcesz mieć pewność co do odczynu gleby? Użyj pH-metru, kupisz go w każdym sklepie ogrodniczym.

Już przy pH 5,5 owoce będą małe i mizerne, a przy pH 6 w ogóle przestaną rosnąć!

Kwaśność podłoża należy kontrolować każdego roku i w razie potrzeby podsypać siarczanu amonu lub nawozu zakwaszającego w celu obniżenia pH do wymaganego.

Przed zastosowaniem przeczytaj oczywiście instrukcje użycia.

➡️Zakwaszenie to oczywiście nie wszystko. Pamiętajcie, że równie ważne jest nawożenie. Składniki pokarmowe są pobierane przez roślinę nieustannie i trzeba je na bieżąco uzupełniać aby rośliny były zdrowe i dawały plony.

Na polskim rynku jest ogromny wybór nawozów i odżywek do borówki. Spójrz na skład zanim się zdecydujesz i przemyśl jaką formę chcesz zastosować: nawożenie doglebowe czy dolistne? Borówkę ucieszy każde!

Masz więcej pytań związanych z nawożeniem i pielęgnacją borówki? Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach, a jeśli zdecydujesz się na posadzenie roślin to bez problemu kupisz je u nas.